google-site-verification: googlec921532a90634df3.html سیستم حفاظتی و نظارتی - در دی وی آر ها H.264 چیست و معنای آن چیست ؟

بازدید و مشاوره کاملا رایگان می باشد 02155976468

در دی وی آر ها H.264 چیست و معنای آن چیست ؟

تاریخ:پنجشنبه 13 مهر 1396-13:07

دی وی آر h264
نمونه ای از دی وی آر h264فناوری H.264 در واقع یک روش جهت فشرده سازی ویدئوی تصاویر دوربین  مداربسته بصورت پیشرفته می باشد. این بخش در واقع از زیر مجموعه های روش های فشرده سازی MPG4می باشد.این فناوری یکی از استانداردهای محبوب جهت تصویر برداری دیجیتال با کیفیت بالا می باشد.

در این روش با استفاده از تنها نیمی از فضای mpeg-2 که در واقع جز استانداردهای دی وی آر می باشد می توان کیفیت HD را ذخیره نمود. در واقع اگر به دنبال کیفیت بالاتر و حجم کمتر هستید این بخش مناسب ترین حالت ممکن است. بالا رفتن حجم فیلم به دلیل کیفیت بالاتر مشکلات بعدی از جمله مشکلات ذخیره سازی را بوجود می آورد این بخش بخصوص در جابجایی و انتقال شبکه مطرح است که با استفاده از این فناوری می توان گفت این محدودیت به نحو زیادی رفع شده است.


فرمت h264 دی وی آر چیست؟

در فناوری H.264 امکان فشرده سازی مقایسه قسمت های مشابه نه تنها در هر فریم بلکه در فریم های پی در پی صورت می گیرد. بنابراین هر چه تفاوت فریم ها در تصویر با یکدیگر کمتر باشد مقدار حجم ویدئویی ضبط شده کمتر خواهد شد. به این نکته توجه داشته باشید که روش های محاسبه هارد جهت ضبط تصویر تنها مقدار میانگین حجم تصویر را لحاظ کرده و مقدار تغییرات در تصویر تاثیر زیاید در حجم تصویر می گذارد. بنابراین این امکان وجود دارد که در DVR مشابه یکدیگر تعداد دوربین ها یکسان و مقدار زمان ضبط حجم تصویر تفاوت زیادی با یکدیگر داشته باشند.

چگونه فیلم های ضبط شده در دی وی آر H.264 را مشاهده کنیم؟

برای مشاهده و باز کردن فیلم های دی وی آر H.624 می توان از player های متفاوت استفاده کرد. برای مثال می توان دنبال player h.264 باشید و آن را از موتور جستجوها  کرده و پیدا نمائید. البته به شکل معمول یک سی دی همراه دستگاه دی وی آر شما جهت اجرای برنامه استاندارد قرار داده شده است که می توانید از آن استفاده کنید.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic